Up zdjęcia Dody, zdjęcia Dorota Rabczewska Prev Next Slideshow

zdjęcia Dody, zdjęcia i biografia Dody - Dorota Rabczewska

Strona | 1 | 2 | 3 |

dyskografia Dody : Doda Virgin : Rihanna : Shakira : Aishwarya Rai : Andriana Lima : Penelope Cruz : Monica Bellucci : teksty piosenek : darmowe ebooki

doda-1
doda-102
doda-94
doda-106
doda-110
doda-125
doda-113
doda-114
doda-115
doda-118
doda-119
doda-120
doda-122
doda-123
doda-124
doda-126
doda-13
doda-127
doda-128
doda-129
doda-131
doda-132
doda-134
doda-135
doda-136

Zdjęcia Dody. Zdjęcia Doroty Rabczewskiej - biografia

Dorota Rabczewska (pseudonim artystyczny - Doda), urodzona 15.02.1984r. w Ciechanowie. O karierze muzycznej marzyła już od najmłodszych lat, choć do wyboru miała również sportową, wybrała tę pierwszą, ponieważ jak stwierdziła "na scenie czuje się jak ryba w wodzie". Śpiew przynosił radość nie tylko Jej, ale i ludziom, którzy mogli podziwiać Jej głos. Już wtedy Ci, których znała przeczuwali, że kiedyś będzie miała u swych stóp całą Polskę, a ona dzięki swojej pracy i chęci utwierdziła ich w przekonaniu, iż się nie mylili.

Doda już jako mała dziewczynka miała własne poglądy i opinie, wiedziała czego chce. Uczęszczała do najlepszej szkoły w Ciechanowie i była jedną z najlepszych uczennic. Śpiewała od dziecka, na początku były to występy przed rodziną, potem szkolne przedstawienia. Otaczający Ją ludzie wiedzieli, że ma w sobie wielki talent i pomagali Jej go rozwijać. Doda śpiewała na galach ciechanowskich i zgarniała pierwsze nagrody. Śpiewała i tańczyła w zespole "Funny", brała także lekcje gry na fortepianie. Dorota miała bardzo duże predyspozycje do uprawiania sportu, które odziedziczyła po tacie. Po upływie czasu stwierdziła, że jednak śpiew jest tym o czym marzyła. Jako nastolatka brała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej, która kilka lat później stwierdziła, że Doda jest posiadaczką jednego z trzech najmocniejszych głosów w Polsce. W styczniu 1998r. przyjęto Ją do teatru Buffo Janusza Józefowicza, gdzie nadal doskonaliła swój talent wokalny.

Wiosną 2000r. Doda chciała spróbować swoich sił w zespole. Zgłosiła się na casting, gdzie spośród kilkunastu tysięcy(!) kandydatek zostaje wybrana wokalistką Virgin i jednocześnie była "motorem napędowym" zespołu. Większość piosenek napisała sama. Aby pomóc wypromować swój band bierze udział w reality show "Bar", po krótkim czasie zyskuje sympatię telewidzów. Virgin zaczyna swoją karierę na miarę kraju. Ku ich szczęściu niedługo musieli czekać, aby zyskać popularność. Doda i Virgin nagrali 3 płyty. Ostatnia pt. "Ficca" pobiła rekordy popularności, a jej reedycja osiągnęła status potrójnej platyny. Fani nie zawiedli, bo podczas 42 Międzynarodowego Sopot Festivalu 2005 Doda odbiera statuetkę Słowika Publiczności za piosenkę pt. "Znak Pokoju". Podobnie było podczas 43 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej 2006 w Opolu, gdzie wygrywa Premiery Gwiazd piosenką pt. "Szansa". W listopadzie 2004r. poddała się testom na inteligencję, uzyskując fenomenalny wynik 156 IQ! Po wyczerpujących sześciu latach pracy wraz z zespołem Virgin przychodzi czas na solową karierę Dody.

Duże ryzyko – jedna decyzja! Przyszedł czas na solową karierę. Tuż po premierze solowego krążka Doda odbiera prestiżowe nagrody muzyczne MTV EUROPE MUSIC AWARDS za najlepszą polską Artystkę i trzy statuetki VIVA COMET za najlepszą artystkę, najlepszy teledysk i najlepszy styl. Solowa płyta pt. "Diamond Bitch" okazuje się strzałem w dziesiątkę i tuż po premierze uzyskuje status platynowej a w niedługim czasie sprzedaje się w bardzo dużym nakładzie i zdobywa status podwójnej platyny. Poprzeczka jaką sobie ustawia Doda jest bardzo wysoka, a z roku na rok idzie wzwyż. Przez ostatni rok długo szukała pomysłu na piosenkę, która mogłaby stać się hitem, w końcu Jej się udaje i nagrała ją. Podczas Sopot Hit Festiwalu 2008 kolejny raz podbija serca publiczności. Nowy singiel pt. "Nie daj się", wolą Fanów i nie tylko, zostaje ogłoszony hitem lata 2008! W związku z tym artystka wydaje reedycje swojego ostatnio wydanego krążka, gdzie umieszcza piosenkę oraz wiele, wiele innych niespodzianek. Osoba Dody budzi wiele kontrowersji, a twarz nie schodzi z pierwszych stron gazet. Nazywają ją "najbarwniejszym kwiatem polskiego show - biznesu" i to o Niej chce czytać polska masa. Podczas 45 KFPP 2008 w Opolu otrzymuje nagrodę dziennikarzy & fotoreporterów. Jest jedną z najbardziej lubianych i pożądanych polskich gwiazd. Jest jedną z najmłodszych artystek, lecz z najdłuższym stażem pracy w branży muzycznej (w styczniu 2008r. minęło już 10 lat!). Jest lubiana, bo nikogo nie udaje, pomimo tego, że jest gwiazdą, jest również normalną dziewczyną, która swoim optymistycznym, spontanicznym i beztroskim spojrzeniem na świat "zaraża" tych, którzy widzą w nim same problemy. Efekty takiego stylu życia i profesjonalnego podejścia do pracy widać gołym okiem… najlepsze teledyski, najbardziej profesjonalne show na scenie, najbarwniej wydane płyty pełne niespodzianek dla swoich wielbicieli to wszystko kojarzy się w Polsce tylko z Dodą. Fachowcy twierdzą, że Dorota na polskim rynku muzycznym osiągnęła już wszystko, teraz zaczyna podbijać rynek zagraniczny.

- moją jedyną przewidywalną cechą jest brak przewidywalności,
- rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę czasu,
- niektórzy ludzie widzą rzeczy takie jakie są i pytają "dlaczego", ja widzę rzeczy jakich nigdy nie było i mówię "dlaczego nie"!
…NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!
e-mail: doda@doda.net.ploferty biznesoweCałkowita ilość zdjęć: 72 | Ostatnia aktualizacja: 26.08.11 10:15 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc